niedziela, 21 lipca 2013

Mieszkanie - Prokocim


Projekt wykonany został  przez architekt Ewę Szafraniec z pracowni projektowej Novi. Mieszkanie ma 50  powierzchni, znajduje się w Krakowie w niedawno wybudowanym osiedlu w dzielnicy Prokocim. 

 Założeniem był projekt mieszkania w stylu nowoczesnym prostym, ale przytulnym  i funkcjonalnym. Projektantce zależało aby stworzyć wnętrze, które będzie pasowało do młodej kobiety cały czas pamiętając o praktycznych rozwiązaniach aranżacji. Wielkość mieszkania zdecydowała o użyciu jasnych kolorów oraz odbijających światło powierzchni dzięki czemu optycznie powiększy się przestrzeń. Do tego dodane duże tafle luster powiększają mieszkanie wizualnie. Do tego dodane duże tafle luster powiększają mieszkanie wizualnie. Dodatkowym wyzwaniem  było ograniczenie inwestora  - stosowanie wyłącznie prostokątnych form oraz brak standardowych lamp.
Takie założenie mocno zdeterminowały wizje architektoniczną tego mieszkania. 
Kuchnia została połączona z salonem, tym samym zyskano więcej przestrzeni i światła wewnątrz pomieszczenia.  Meble w kolorze écru idealnie uzupełniają się z czekoladową podłogą oraz eleganckim kamieniem na ścianie. Ciepła wizualnego dodatkowo dodaje biokominek w salonie.
 
 Jasna stojąca na środku kanapa jest idealnym  miejscem spotkań oraz relaksu przy kominku.


 Łazienka - niewielka, konsekwentnie projektowana w tym samym stylu, jest ciepła oraz elegancka Posadzka oraz fragmenty ścian pokryto płytkami gresowymi idealnie imitującymi drewno oraz konsekwentnie powtórzono motyw kamienia na ścianie. Sufit, tak jak w przypadku całego mieszkania tworzy prostokątne, podwieszane formy oświetlenia. W niewielkiej szafie ukryto pralkę oraz miejsce na pranie i ręczniki.
5 komentarzy:

 1. cudo :D
  najbardziej zachwyciły mnie podłogi i okna z żaluzjami :)
  Niby nic, a jednak :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie,jasno i jaka przestrzeń...wspaniale!

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się, jest jasne, stylowe i w klimacie, który bardzo lubię!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudownie! Super się na to patrzy i marzy :)

  OdpowiedzUsuń